Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predstavljanje

+21
el_che
fah
Drug Ugljesa
Libertador
amirkamber
Andija Hebrang
Assassin
Koba
Revolucionar
Partizan
Walter
Komsomol
Laufer
Marx*
n4al
Admin
oknkpjvg
Simon_Bolivar
nighthawk
drugrako
Lukareli
25 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Simon_Bolivar 27/8/2010, 23:42

ta udruženja su postala gotovo starački klubovi za osobe 60 + god. koje nisu pročitale nijednu komunističku idološku knjigu,

Također se zalažem i za korijenitu promijenu same komunističke ideologije..jer parole i knjige koje su važile prije 60 godina nikako ne mogu biti primjenjene i danas

Druze Assassin da li si primetio kontraditornost u tvom postu.Prvo pricas kako su komunisti iz postojecih partija ideoloski neobrazovani,a onda nekoliko redova ispod si napisao kako si za promenu ideologije i kako su knjige koje su vazile pre 60 god neupotrebljive.

rabbit

Simon_Bolivar
Simon_Bolivar

Broj poruka : 87
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Assassin 28/8/2010, 20:48

Ne znam šta tu nije jasno,ali evo da ponovim.....niko ne kaže da stare knjige ne vrijede....ali isto tako današnje stanje društva ne odgovara onom od prije 60 godina...temelj za pisanje novih djela se svakako treba naći u već postojećim zapisima....ali se njegov način prezentiranja mora promjenitit....ja tu ne vidim kontadiktornost,a sad ne znam za tebe.Inače mi se smuči kada vidim ko se sve veliča kao ikona komunizma,pa i ovdje na forumu,koliko sam vidio....Prije svega mislim na Staljina-taj nema veze a komunizmom,klasični diktator i takav je i bio režim njegove vldavine...u Rusiji nikad nije postojao komunizam nego čista diktatura...kao ni u Kini....Nije ni Tito bio ruža,al je za razliku od ovih imao i dobrih i pozitivnih odluka...mada kažem ni Jugoslavija nije vidjela komunizma.

Assassin

Broj poruka : 6
Datum upisa : 25.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Andija Hebrang 29/8/2010, 18:41

Poszdrav drugovi ja sam marksista lenjinista iz Beograda.

Nada se da cu kvalitativno doprineti forumu

Andija Hebrang

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Andija Hebrang 29/8/2010, 18:49

Prije svega mislim na Staljina-taj nema veze a komunizmom,klasični diktator i takav je i bio režim njegove vldavine...u Rusiji nikad nije postojao komunizam nego čista

Klasicna burzoaska glupost, da nije bilo tog diktatora ti bi bio danas sluga fasistickog okupatora jel bi drug Tito i dalje bio u Bosanskim planinama.

Za vreme Staljina pola Evrope je pocrvenelo i znacajan deo zemalja u svetu.

Povijest/Istorija/Historija nas je valjda do sada naučila da se do cilja može doći samo borbom,trudom i vlastitim zalaganje,nikako pasivnim sjedenjem u Che Gevara majici u svojoj fotelji...Također se zalažem i za korijenitu promijenu same komunističke ideologije..jer parole i knjige koje su važile prije 60 godina nikako ne mogu biti primjenjene i danas...Znači pisanje novih knjiga...i drugačije shvaćanje slobode i svijeta oko sebe.

Jedno bez drugog nemoze druze, jel bez revolucione prakse nema i revolucione teorije. Teorija je u delima klasika marksizma lenjinizma Marksa, Engelsa, Lenjina i Staljin

Andija Hebrang

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Assassin 29/8/2010, 19:39

Pole Europe pocrvenjelo?...hahaha..koje to države molim te?...znaš li ti definiciju komunizma?....i režim koji je bio u Rusiji ti nazivaš komunističkim?...Diktatura druže diktatura.....Da nije bilo jadnih vojnika Crvene Armije ja bih bio fašistički sluga,nikakvog Staljina molim te.....ti su ubijali svoje ljude ako bi odbili da idu u očigledne samoubilačke misije....a sve da je i Rusija pala,bilo bi samo pitanje trenutka kad bi vladavina Nacizma u Europi prestala.....jer Njemačka i njeni saveznici nisu fizički mogli kontrolirai toliki prostor...tj. nisu imali dovoljno ljudstva...a i desant Američkih i Britanskih snaga bi bio samo pitanje vremena,a da ne govorim o Partizanima širom Europe koji bi iznutra nagrizali Nacizam...ta Nacistička ideologija je osuđena na propast u samom trenutku kad je nastala....tako da i bez Staljina Europa bi se oslobodila od Nacizma...a ja ti opet kažem idi uzmi definicije komunizma i usporedi ih sa režimom u Rusiji...pa ćeš vidjeti da nema nijedne dodirne točke.....a dalje nisu Marx,Engels jedini teoretičari komunizma,štoviše ima puno važnijih...odnosno onih koji su pisali o komunizmu..Engels nije pisao o komunizmu...nego je bio statističar radničke klase svoga vremena...odnosno izvještavao je o njihovom stanju....komunističke knjige su napisali drugi pisci...iako je Engels,pa i Marx jako važno i dobro štivo.

Assassin

Broj poruka : 6
Datum upisa : 25.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Andija Hebrang 30/8/2010, 17:58

Ja bi ovu diskusiju prebacio u odgovarajuci topik, o Staljinu koji postoji na ovom forumu. Tamoces naci odgovore na tvoje plitke argumente

Andija Hebrang

Broj poruka : 4
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  amirkamber 29/10/2010, 22:52

Pozdrav drugovi. Ja sam iz Tuzle. Mada mi je tek 20 godina Volim partizanske filmove,pjesme i pjesme o drugu Titu.Da li ima kakvo upustvo da ija postavim koji jugoslovenski film, da uvecam kolekciju filmova ovdje. Toliko za sada.

amirkamber

Broj poruka : 1
Godina : 33
ËîęŕöčĽŕ : Tuzla Jugoslavija
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Libertador 19/2/2011, 17:43

Pozdrav svim drugovima i drugaricama sa foruma.Ja sam iz Bajine Baste,studiram u Uzicu.Borac sam protiv kapitalizma i fasizma,i za klasnu jednakost na ovom svetu,za prava radnicke klase,za prava siromasnih gradjana,za prava studenata...Spreman sam pomoci svakome od mojih istomisljenika,i uvek sam spreman za akcije koje ce pomoci uzdizanje anti-imperijalizma,anti-globalizma,anti-kapitalizma,anti-fasizma itd. SF/SN ! SK/SN ! cheers

Libertador

Broj poruka : 2
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Drug Ugljesa 4/4/2011, 18:46

Pozdrav braco i drugovi!

Rodom sam iz Doboja mada trenutno zivim u Bijeljini. Imam 17 godina i rado citam sve komunisticke knjige ( imamo biblioteku komunistickih knjiga u gimnaziji "Filip Visnjic" u Bijeljini), zestok sam protivnik kapitalizma, fasizma i imperijalizma. Do nedavno (prije oko godinu dana) sam bio, pa, cetnik ali samo zbog okoline i djecijeg foliranja. Oduvijek sam vjerovao u rad i radnike, a sve manje u Boga i sadasnje politicare. Smatram da nema nista ljepse od nase zemlje i onog osjecaja kad odes na hrvatsko primorje i svi te pozdravljaju sa "brate, rodjace, druze" ali nazalost toga vise nema danas. Nisam neki ljubitelj Staljina i njegovih cistki, aktivan sam clan Helsinskog odbora za ljudska prava u Republici Srpskoj i pohadjam gimnaziju. Malo nema reda ovo sto pisem, al' jbg Smile . Clan sam ovog odbora jer zelim ( pored ostalog) da obidjem cijelu Jugu, ponajvise Makedoniju (jer sam cuo da je ona ostala najvernija majci). I tako to, da ne odugovlacim ako vas interesuje sta, pitajte! SFSN!
Drug Ugljesa
Drug Ugljesa

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  fah 3/9/2011, 18:29

Dobar dan!

Sve vas srdačno pozdravljam iz Zagreba.
fah
fah

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.09.2011

http://fah.forumcity.com

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  el_che 14/5/2012, 01:10

Поздрав другови...

Долазим из Подгорице, имам 16 година и велики сам комуниста, макар ја тако мислим. Искрено мислим да комунизам није слијепо праћење књига и правила, јер онда не би била потребна никаква власт. Мислим да комунизам треба прилагодити, и нисам присталица тоталне једнакости него благих разлика с тим да свако ко ради има довољно, али не могу неко ко нема ни средњу и неко ко је доктор да буду једнаки. Такође, слобода медија је обавезна у држави у колико је то што пишу истина. Нисам члан ниједне партије јер имамо само једну, а нисам се још увјерио колику су комунисти, тј. јесу ли комунисти или само југоносталгичари који немају појма о комунизму и да ли подржавају ДПС. Учествовао сам на протестима против владе у Црној Гори као и на протестима због напада на новинарку Оливеру Лакић. Толико од мене за сад, а временом ћу написати још о себи и својим схватањима Smile
el_che
el_che

Broj poruka : 1
Godina : 28
Datum upisa : 14.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  MBauman 20/10/2012, 00:38

Pozdrav drugovi,
nadam se da je forum jos aktivan posto sam novi na njemu.

Ja sam Marko iz Banja Luke, 18 godina.

Komunist sam od malena i djelim komunisticko misljenje.
Marksizam i Lenjinizam su mi stavovi, ma da smatram da ni Staljinizam nema bas losu ideju.

Nisam clan KPJ ali bih volio da postanem, koliko sam ja upucen KPBH je tek osnovana ali ne zelim da se zaljecem tako da cu se prvo raspitati o njihovoj propagandi (ime ne mora znaciti nista).

Ponavljam, ako je forum aktivan jos uvjek nadam se da cemo se druziti.

MBauman

Broj poruka : 1
Datum upisa : 20.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Shpanac 22/10/2012, 01:00

Drugovi i drugarice,

zovem se Aleksa Lukic, i odlucio sam da se kao simpatizer marksisticko-lenjinisticke, kao i titoisticke ideje u ovom za nas proletere teskom vremenu pridruzim antiimperijalistickoj borbi nasih naroda. Trenutno sam treci razred srednje skole i dosad sam se dosta upoznao sa osnovama komunisticke ideje. Nadam se da cu ovde naci dobre sagovornike i da cemo se zajedno udruziti protiv robovlasnickog sistema u nasoj drzavi i nasim zemljama.

Zivelo bratstvo i jedinstvo!
Zivela partija!
Shpanac
Shpanac

Broj poruka : 1
Godina : 28
Datum upisa : 16.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Admin 28/12/2012, 23:41

MBauman ::Pozdrav drugovi,
nadam se da je forum jos aktivan posto sam novi na njemu.

Ja sam Marko iz Banja Luke, 18 godina.

Komunist sam od malena i djelim komunisticko misljenje.
Marksizam i Lenjinizam su mi stavovi, ma da smatram da ni Staljinizam nema bas losu ideju.

Nisam clan KPJ ali bih volio da postanem, koliko sam ja upucen KPBH je tek osnovana ali ne zelim da se zaljecem tako da cu se prvo raspitati o njihovoj propagandi (ime ne mora znaciti nista).

Ponavljam, ako je forum aktivan jos uvjek nadam se da cemo se druziti.

Postovani druze,

Posalji mi privatnu poruku kako bih odgovorio na neka tvoja pitanja i uputio te u stvari koje te interesuju.

Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Admin 28/12/2012, 23:45

Shpanac ::Drugovi i drugarice,

zovem se Aleksa Lukic, i odlucio sam da se kao simpatizer marksisticko-lenjinisticke, kao i titoisticke ideje u ovom za nas proletere teskom vremenu pridruzim antiimperijalistickoj borbi nasih naroda. Trenutno sam treci razred srednje skole i dosad sam se dosta upoznao sa osnovama komunisticke ideje. Nadam se da cu ovde naci dobre sagovornike i da cemo se zajedno udruziti protiv robovlasnickog sistema u nasoj drzavi i nasim zemljama.

Zivelo bratstvo i jedinstvo!
Zivela partija!

Posalji mi privatnu poruku kako bih odgovorio na neka tvoja pitanja i uputio te u stvari koje te interesuju.

Takodje, titoisticka ideja predstavlja reviziju marksizma-lenjinizma. Tito je imao ispravnu liniju tokom Drugog svetskog rata, odnosno sve do 1948. godine a onda je okrenuo ledja medjunarodnom komunistickom pokretu i prvoj zemlji socijalizma SSSR. Za vise informacija i upucivanje na literaturu koja potvrdjuje napisano posalji mi privatnu poruku.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Admin 28/12/2012, 23:47

el_che ::Поздрав другови...

Долазим из Подгорице, имам 16 година и велики сам комуниста, макар ја тако мислим. Искрено мислим да комунизам није слијепо праћење књига и правила, јер онда не би била потребна никаква власт. Мислим да комунизам треба прилагодити, и нисам присталица тоталне једнакости него благих разлика с тим да свако ко ради има довољно, али не могу неко ко нема ни средњу и неко ко је доктор да буду једнаки. Такође, слобода медија је обавезна у држави у колико је то што пишу истина. Нисам члан ниједне партије јер имамо само једну, а нисам се још увјерио колику су комунисти, тј. јесу ли комунисти или само југоносталгичари који немају појма о комунизму и да ли подржавају ДПС. Учествовао сам на протестима против владе у Црној Гори као и на протестима због напада на новинарку Оливеру Лакић. Толико од мене за сад, а временом ћу написати још о себи и својим схватањима Smile

Postovani druze,

Pozivam te da pristupis Novoj komunistickoj partiji Crne Gore (NKPCG) jedinoj marksisticko-lenjinistickoj partiji u toj jugoslovenskoj republici. Za vise informacija posalji mi privatnu poruku.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Admin 28/12/2012, 23:48

fah ::Dobar dan!

Sve vas srdačno pozdravljam iz Zagreba.

Pozdrav druze,

Molim te kazi nam nesto vise o sebi?
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Drugovi Zdravo,

Počalji  yugoslavskiy 29/11/2013, 20:44

Zovem se Nemanja Milosavljevic, komunist u bilo kom pogledu, malo kasnim, al' hajd' , jebi ga, nisam mogao da izaberem bolji dan da se prikljucim forumu. Srecan vam danasnji dan u zadnjih 70 godina i narednih 7000 godina. Like a Star @ heaven  "Proleteri svih zemalja, ujedinite se!!! "

Avanti o popolo, alla riscossa
Bandiera rossa, bandiera rossa
Avanti o popolo, alla riscossa
Bandiera rossa trionferà.


yugoslavskiy

Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Revolucionarbgd 6/12/2013, 01:00

Registrovao sam se odavno na ovom forumu, ali nisam video potrebu da se javim ranije, pa ću to tek sada učiniti.

Po opredeljenju bih bio najbliži Marksizmu-Lenjinizmu, a od političkih partija u bivšoj Jugoslaviji bih podržavao NKPJ - SKOJ, Partiju Rada, KPS i SRP.

Smatram da su danas Socijalističke republike samo Kuba i DNR Koreja, Kina i Vijetnam su otišle toliko daleko u revizionizmu (pogotovo Vijetnam, koji pregovara sa SAD-om o izgradnjih njihovih vojnih baza u svojoj zemlji, a i najnovija promena njihovog ustava pokazuje da su napustili klasnu borbu), da ih više ne možemo smatrati Socijaističkim republikama.

Od progresivnih kapitalističkih država, podržavam Belorusiju, Siriju, Venecuelu, Ekvador, Kinu i Vijetnam.

Eto, toliko (za sada).


Revolucionarbgd

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje - Page 2 Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu