Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predstavljanje

+21
el_che
fah
Drug Ugljesa
Libertador
amirkamber
Andija Hebrang
Assassin
Koba
Revolucionar
Partizan
Walter
Komsomol
Laufer
Marx*
n4al
Admin
oknkpjvg
Simon_Bolivar
nighthawk
drugrako
Lukareli
25 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Predstavljanje Empty Predstavljanje

Počalji  Lukareli 19/10/2008, 16:26

Dragi drugovi,

U okviru ove rubrike bi mogli da se predstavimo jedini drugima.
Ja sam marksista-lenjinista iz Beograda. Aktivista sam NKPJ. Interesuje me,izmedju ostalog, levicarska muzika i levicarski navijacki pokret. Pozdrav za sve iskrene marksiste-lenjiniste,proleterske internacionaliste,anti-imperijaliste i anti-fasiste na forumu.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  drugrako 22/10/2008, 00:55

Drugovi i drugarice.

Ja sam iz Backe Topole.Inace rodom iz Postojne nekadasnja SR Slovenija (sada samo Slovenija).Clan sam SKOJ i NKPJ.Volim partizanske filmove,pesme i pesme o drugu Titu.Toliko za sada.

Drugarski pozdrav.
drugrako
drugrako

Broj poruka : 2
Godina : 35
ËîęŕöčĽŕ : Backa Topola,Jugoslavija
Datum upisa : 19.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Lukareli 22/10/2008, 01:33

drugrako ::Drugovi i drugarice.

Ja sam iz Backe Topole.Inace rodom iz Postojne nekadasnja SR Slovenija (sada samo Slovenija).Clan sam SKOJ i NKPJ.Volim partizanske filmove,pesme i pesme o drugu Titu.Toliko za sada.

Drugarski pozdrav.

Dragi druze,

Pozdravljam te.I ja sam clan NKPJ. Dosta nas ovde je u clanstvu NKPJ i SKOJ. Sto se tice Josipa Broza Tita NKPJ i SKOJ smatraju da je tokom Narodnooslobodilacke borbe njegovo drzanje bilo pravilno i prihvatamo ga kao Vrhovnog komadanta partizanskih odreda.Medjutim,smatramo,kao sto inace smatra i ceo medjunarodni komunisticki pokret,da je 1948.godine Tito i njemu bliski rukovodioci KPJ, napravio katastrofalnu gresku sto je okrenuo ledja SSSR,socijalistickom bloku zemalja i medjunarodnom komunistickom pokretu u trenucima zapocinjanja Hladnog rata koji je zapadni imperijalizam nametnuo socijalistickom bloku.Tito je okrenuo ledja SSSR i Staljinu koji su dali kljucni doprinos u oslobodjenju Jugoslavije od fasizma.Takodje,sramotan je nacin na koji su se Tito i njegovo okruzenje obracunali sa pristalicama proleterskog internacionalizma u redovima KPJ koji su bili za nastavljanje saradnje sa SSSR.Oni su odvodjeni u logore gde su ikao nisu bili krivi,iako se svi borili protiv fasizma i za oslobodjenje zemlje bili lazno optuzivani da su izdajnici i najsurovije muceni.Tito je do 1948. godine velicao Staljina i SSSR a onda ih je izdao.NKPJ i SKOJ smatraju da je to nepravilno.Da bi se dodvorili Zapadu,Tito i rukovodstvo SKJ su eksperimentisali sa socijalizmom,odbacili klasicni socijalisticki ekonomski metod i prihvatili model koji je delimicno bio trzisno-kapitalisticki i kroz "samoupravljanje" ucinili da Jugoslavija bude jedina socijalisticka zemlja sa nezaposlenima i to njih cak 2.000.000.Neki od njih su,jer nisu imali posla odlazili na Zapad odakle su se vracali sa sitnoburzaoskim anti-komunistickim navikama.Takodje Jugoslavija je umesto u Varsavskom paktu gde su bile sve ostale socijalisticke zemlje bila u takozvanim Nesvrstanim zemljama medju kojima je bilo i mnogo onih koji su na svom celu imale anti-komunisticki orijentisane diktatore koji su proganjali komuniste u svojim redovima.
Medjutim,iako je Jugoslovenski socijalizam bio losiji od onog u SSSR i drugim socijalistickim zemljama,bio je 1.000 puta bolji od kapitalistickog sistema u kome sada zivimo.Stoga ce NKPJ i SKOJ uvek braniti SFRJ i Tita od napada reakcionarne burzoaske desnice.Stoga se NKPJ i SKOJ bore za obnovu SFRJ.Takodje,u NKPJ i SKOJ je dozvoljeno clanstvo i onima koji postuju Tita i takvih ima dosta u nasim redovima.I ostale postovaoci Tita su dobrodosli u redove NKPJ i SKOJ ako se pridrzavaju naseg Programa i Statuta zasnovanog na marksizmu-lenjinizmu.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  nighthawk 1/11/2008, 14:05

Drugarice i drugovi

Ja sam iz Zajecara. Interesuju me levicarske ideje i marksizam. Mrzim kapitalizam i iskreno se nadam da ce izumreti u ovom veku. Jos uvek nisam clan ni jedne partije.

Smrt fasizmu, sloboda narodu!

nighthawk

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Simon_Bolivar 2/11/2008, 11:58

Dobrodosao druze! Wink
Simon_Bolivar
Simon_Bolivar

Broj poruka : 87
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Aktivistima NKPS

Počalji  oknkpjvg 4/11/2008, 19:16

Postovani,

Nadam se da ste svesni da ste blizu 100 procenata programa NKPJ i Statuta NKPJ prepisali stvarajuci svoju partiju. Niste se ni trudili da date nista novoi originalno. To sa druge strane govori i snazi i aktuelnosti Programa i Statuta NKPJ koji se modifikuju na svakoj godisnjoj konferenciji (koja ima snagu kongresa) NKPJ.
oknkpjvg
oknkpjvg

Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.10.2008

http://www.geocities.com/ok_nkpj_vg/Index.htm

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Admin 5/11/2008, 11:04

oknkpjvg ::Postovani,

Nadam se da ste svesni da ste blizu 100 procenata programa NKPJ i Statuta NKPJ prepisali stvarajuci svoju partiju. Niste se ni trudili da date nista novoi originalno. To sa druge strane govori i snazi i aktuelnosti Programa i Statuta NKPJ koji se modifikuju na svakoj godisnjoj konferenciji (koja ima snagu kongresa) NKPJ.

Drugovi,

Molim vas da ne vodite nikakve polemike sa osvedocenim razbijacima i ubacenim provokatorima iz Kuliceve cetvoroclane bande jer su oni u praksi neprijatelji autenticnog marksizma-lenjinizma. Takvima na forumu nece biti dozvoljen boravak.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  n4al 7/11/2008, 13:35

Pozdravo drugari,

Ja sam ML iz Beograda, po stavovima najbliži liniji Luda Martensa i Radničke partije Belgije. Bio sam član SKOJ-a u periodu između '98 i '01 gde sam najviše izgradio svoju političku liniju i stavove. Trenutno živim i radim u Madridu. Već duže vreme (od '01, je l' te) pokušavam da se aktiviram i doprinesem pokretu (povremeno sam u kontaktu sa drugovima iz teoretskog časopisa "Revolucionarna demokratija"), ali često na put stanu životne poteškoće razne vrste.
Ovde sam da pomognem izgradnju foruma i sprovođenje politike ML.


Poslednji put izmenio n4al dana 10/11/2008, 12:41, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Dopuna)
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Predstavljanje

Počalji  Marx* 8/11/2008, 08:56

Ja sam rođen i živim u Prokuplju , 09.07.1960. , član sam SKJ od davne 1978 god. , a član NKPJ od 09.07.2008. , učesnik sam u više radnih akcija širom bivše SFRJ u ORB *TOPLIČKI HEROJI* u najboljoj brigadi u to vreme u bivšoj SFRJ , biran sam za predsednika OK SKOJ-a Prokuplje , MZ *Nikodije Stojanović - Tatko -* više puta , a za člana predsedništva OK SKJ sam biran 5 puta . Radim kao radnik u lokalnoj samoupravi u Prokuplju . Kao što se vidi ja sam bio veoma aktivan u doba komunizma , kao mali - pionir - dočekao sam druga Broza u mom gradu . Za taj događaj štampana je knjiga pod nazivom *TITO U TOPLICI* . Moj otac je bio borac u *TOPLIČKOM PARTIZANSKOM ODREDU* i lider SKJ u Prokuplju , lider SUBNORA , podpredsednik opštine Prokuplje i td . Evo toliko o meni drugovi i drugarice . Ko hoće može da me kontaktira na na mejl bojant3@gmail.com ili da pogleda moj blog http://bojant.blogspot.com koji sam skoro napravio i počeo da vodim i pišem . Pozdrav od mene .


Poslednji put izmenio komunista88* dana 9/2/2009, 09:32, izmenio ukupno 3 puta (Razlog : Prepravka slova)
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Pozdrav

Počalji  Laufer 9/11/2008, 13:18

Drugovi ja sam iz Podgorice. Uvijek sam zelio da postanem clan KPJ ali nemam mogucnosti jer ne svracam tako cesto u Beograd, a u Crnoj Gori partije nema. Pomazite cheers
Laufer
Laufer

Broj poruka : 6
Datum upisa : 09.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Clanstvo u SKOJ-u

Počalji  Komsomol 9/11/2008, 17:46

Obrati se mejlom na skoj05@yahoo.com i drugovi ce ti sve objasniti.
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Marx* 10/11/2008, 07:48

Druže Laufer pošto imaš želju da budeš komunista obrati se na sledeće E adrese : nkpj@yahoo.com i skoj05@yahoo.com mejl adrese NKPJ i SKOJ a možeš da posetiš internet prezentaciju NKPJ i SKOJ na web adresama : www.nkpj.co.nr i www.skoj.org.yu . Tu ćeš naći sve što te interesuje . Drugarski pozdrav . Wink Smile
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  n4al 10/11/2008, 12:42

Ubacio sam dopunu svog predstavljanja radi pojašnjenja.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Walter 11/11/2008, 15:52

Pozdarav, drugovi. Ja sam komunista iz Srbije
Walter
Walter

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  n4al 11/11/2008, 16:12

Pozdrav komunisto iz Srbije, i dobro došao. Nadam se da će tvoji postovi doprineti kvalitetu ovog foruma.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Marx* 12/11/2008, 06:29

Dobrodošo druže Walter nadam se da će tvoje prisustvo na ovom forumu da obogati njegov sadržaj . Da li se mi druže Walter znamo sa nekog drugog foruma . Ako misliš kao i ja onda je to to , ili možda grešim . Pozdrav . Laughing Wink
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Walter 12/11/2008, 12:28

Jedno vreme sam postovao na revleftu ali ne pod ovim pseudonimom. Prestao sam da postujem na njemu jer njega uglavnom kontrolisu bahati anarhisti.
Walter
Walter

Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Marx* 14/11/2008, 07:21

Druže Walter ako nisi posećivao neki drugi forum onda uredu , onda sam ja pogrešio i zbog toga se izvinjavam . Mislio sam da si na drugim mojim forumima , koje ja posećujem , ali ništa i opet izvini . Drugarski pozdrav .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Partizan 29/11/2008, 01:48

Pozdrav!Smile) Ja sam komunista iz SR Bosne i Hercegovine. Dolazim iz stare komunisticke obitelji lol! tj moji djedovi su bili aktivni komunisti u SFRJ..a ja idem njihovim stopama =) Imam 18 godina a volim pre svega Komunizam i Jugoslaviju..a hobiji su mi Ljevicarske pjesme i borilacke vjestine..pozz
Partizan
Partizan

Broj poruka : 11
Godina : 33
Datum upisa : 28.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Marx* 29/11/2008, 08:51

Novim članovima želim toplu dobrodošlicu na ovaj forum , a svim članovima ČESTITAM DAN REPUBLIKE , 29. NOVEMBAR 2008./1943. , a ovaj član pod pseudonimom *marksista-lenjinista* je ubačeni elemenat , provokator , Kulićeve bande .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  n4al 29/11/2008, 21:07

I ja se pridružujem pozdravima novih članova, kao i čestitkama Dan Republike.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Revolucionar 1/12/2008, 11:46

Поздрав другови. Овде ћу користити надимак Револуционар! Иначе сам из Београда, по убеђењу комуниста.

Драго ми је што сте се сетили да отворите овај форум!
Revolucionar
Revolucionar

Broj poruka : 7
Godina : 36
Datum upisa : 30.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Koba 6/12/2008, 17:15

Koba, clan SKOJ-a i NKPJ-a od 1998.god
Koba
Koba

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Marx* 7/12/2008, 04:41

Dobrodošo druže Koba , vidim da si iskusan borac i drago mi je da na ovom forumu imamo jednog takvog člana . Nadam se da ćeš unaprediti rad ovog foruma tvojim angažovanjem . Drugarski pozdrav .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Assassin 25/8/2010, 18:51

Pozdrav drugovi/braćo/prijatelji...Imam 19 god. Iz BIH sam i nisam član nijedne komunističke organizacije....zašto nisam?....zbog toga što nijednu od postojećih organizacija ne smatram istinskim nositeljem prave komunističke ideologije....ta udruženja su postala gotovo starački klubovi za osobe 60 + god. koje nisu pročitale nijednu komunističku idološku knjigu,ali živjeli su u Jugoslaviji pa misle da su automatski komunisti. Crying or Very sad Zatim kako se neka udruga može smatrati komunističkom kada nije za vrijeme svoga postoanja preduzela više od 2 ili 3 operacije?...U kojem je to trenutku komunizam postao tako pasivna ideologija?...Povijest/Istorija/Historija nas je valjda do sada naučila da se do cilja može doći samo borbom,trudom i vlastitim zalaganje,nikako pasivnim sjedenjem u Che Gevara majici u svojoj fotelji...Također se zalažem i za korijenitu promijenu same komunističke ideologije..jer parole i knjige koje su važile prije 60 godina nikako ne mogu biti primjenjene i danas...Znači pisanje novih knjiga...i drugačije shvaćanje slobode i svijeta oko sebe.

Assassin

Broj poruka : 6
Datum upisa : 25.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predstavljanje Empty Re: Predstavljanje

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu