Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crveni i Anarho Skinhedi

3 posters

Ići dole

Crveni i Anarho Skinhedi Empty Crveni i Anarho Skinhedi

Počalji  Simon_Bolivar 18/10/2008, 13:22

Često p ostavljena pitanja

Crveni i Anarho Skinhedi User67rashnycmaydaycrewic5

clanovi May Day Crew-a 1993 godine

Sta je RASH United?

RASH (Red and Anarchist Skinheads/Crveni i Anarho Skinhedi) United je internacionalna mreža skinheda koji imaju antifašističke poglede i poglede radikalno levih političkih pokreta.

Koji su ciljevi i svrha RASH-a?

Svrha i ciljevi RASH-a mogu varirati od jednog do drugog člana individualno,ali postoji neka svrha i ciljevi koji su nam svima zajednički.Ovde je sastavljena nepotpuna lista :

• Da se razbije mit u medijima i mišljenju javnog mnjenja,kako su svi skinhedi rasisti.

• Da se održi u životu i proširi istinska skinhed subkultura kroz značaj muzike (Oi!,Ska,Reggae,Soul,Harcore,Street Punk...itd),mode,fanzina,flajera,koncerata,dvorana za igru i skupova.

• Da se stvori prostor za ideje levog krila koje bi egzistirale na skinhed sceni.

• Da se bori,fizički i politički,protiv postojanja krajnje desnih ideja na skinhed sceni.

• Da se povrati dobro ime našoj subkulturi od maloumnika i rasista.

• Da se jasno stvori povezanost između mladih,radničke klase,višerasne skinhed subkulture i ideja levičarskog pokreta.

• Da se organizuje za fizičku samoodbranu svih skinheda levičara od napada svih onih koji se deklarišu kao naši neprijatelji.

• Da se aktivno učestvuje u organizovanju snažnog anti-rasističkog pokreta skinheda u okviru radikalno-levog i antifašističkog pokreta.

• Da se osigura naša vizija antifašističke radikalne levice (radničke klase,višerasne,ulične i militantne) koja će nastaviti svoje postojanje.

• Ili da sumiramo sve ovo sa klasičnim Oi! motom,da naši ciljevi najbolje mogu biti opisani kao ''biti veseo i imati šta da kažeš''!


Kao što se naša mreža širi,isto tako se radi i na postizanju svrhe i naših ciljeva

Šta RASH radi da bi postigao ove ciljeve?

Jedna od najvažnijih aktivnosti članova RASH-a je rad na lokalnom nivou,da bi se stvorile ekipe skinheda koji slično razmišljaju.Ekipa je bazični organizacioni oblik mreže.

Mi promovišemo ideju redovnih sastanaka RASH-a na lokalnom nivou,da bi diskutovali o poslu i stanju na sceni.Američko/Kanadska sekcija organizuje dve posete godišnje da bi diskutovala o RASH aktivnostima u našim međudržavnim odnosima.RASH članovi takođe organizuju česta neformalna putovanja po gradovima u specijalnim okolnostima (koncerti,demonstracije...itd) ili samo da bi se družili odnosno sakupljali prilog.

RASH sekcije publikuju sporadično biltene i fanzine sa informacijama koje se odnose na skinhed i političku kulturu,odnosno aktivnosti.Mi takođe izdajemo flajere i pamflete zbog informacija koje se šire i stižu do onih koji simpatišu našu borbu.Interna biltenska diskusija je publikovana s vremena na vreme,kako bi se razvijalo naše rukovođenje,podelile ideje i diskutovalo o tekućim događajima.

Individualci u RASH-u sviraju u skinhead muzičkim bendovima i bave se izdavanjem ploča,odnosno CD-ova.RASH organizuje koncerte,igranke i piknik od svojih novačanih fondova kako bi napravili zabavu.Da bi bili prepoznatljivi svojim imenom i da bi poslali poruku celome svetu,mi proizvodimo i distribuiramo bedževe,prišivke majice,nalepnice i video izdanja.Poslednjih godina često ostvarujemo kontakte preko internet mreže,a tu je i nekoliko RASH web stranica odnosno mejl lista.

RASH članovi takođe sarađuju sa ljudima koji nisu skinhedi,antifašistima i levičarskim političkim grupama odnosno koalicijama po svom izboru,praveći savezništva i šireći naše ideje.Mi smo često prisutni na političkim demonstracijama,protestima,forumima i konferencijama kao grupa.Takođe sarađujemo sa medijima koji simpatišu našu borbu,ne bi li dobili svoj prostor kao vest i kako bi priče o nama,našem aktivizmu i postojanju bile publikovane široj javnosti.

Dodatno,RASH je formirao radne grupe oko pratećih izdanja:

• Interneta : da bi kordinisao naše organizacione napore preko mreže i u realnom svetu.
• Fudbalskih navijača : da bi povezao antifašističke i levičarske fudbalske navijače
• Gej i lezbo udruženja : radi zabave i samoodbrane
• Grupe robijaša : da bi podržali naše drugove antifašističke skinhede iza rešetaka

Konačno,RASH skinhedi vole da izlaze i piju zajedno.Mi posećujemo fudbalske mečeve i nepolitičke koncerte,da bi izgradili prisustvo,prenosili naše ideje novim klincima i konfrontirali našim političkim protivnicima.Ovo takođe ima uticaja na drugarstvo,borbeni duh i smisao zabave kako bi odstranili ranjivost kod mnogih levičarskih političkih grupa.

Ko može biti član RASH-a?

RASH je otvoren za sve skinhede koji imaju politički radikalno leve poglede,a ti pogledi se odnose na same političke tendncije.Sve dok ste voljni da radite principijelno sa ostalima koji drže do samih levičarskih pogleda,koji se možda razlikuju od vaših,RASH je pravo mesto za vas.

Oni koji nisu skinhedi ne mogu biti članovi RASH-a.U svakom slučaju,u USA i Kanadi mi imamo status ''podržavaoca'' za sve one koji simpatišu našu borbu i imaju slična uverenja.Takvi su recimo : crveni modovi,buntovni pankeri,rokabileri,huligani,kežuali...Takvi podržavaoci izlaze sa RASH ekipama,učestvuju u aktivnostima imajući pristup svim pisanim materijalima koji se ažuriraju,kao i samom slanju pisama i materijalima koji se čitaju.Ali podržavaoci nemaju tu moć da glasaju u američko/kanadskim RASH odlukama.Na taj način RASH će oduvek biti skinhed mreža,pre svega i iznad svega.(Za status ''podržavaoca'' van USA i Kanade,pišite svojoj lokalnoj grupi).

Kako da se priključim?

Kriterijum za upis u članstvo varira od zemlje do zemlje.Ovde u USA i Kanadi propisi za članstvo se moraju ispitivati jedanput-dvaput godišnje i to je vezano za USA/Kanadske RASH skupove.Posle obraćanja za upis u članstvo,vama je dato pravo da budete ''kandidat za učlanjenje'' i taj status traje 6 meseci.Tokom ovog vremena od vas se očekuje da radite na izgrađivanju RASH-a i sebe,praveći sebi ime i ponosno stojeći na skinhed sceni kao član RASH sekcije (bez obzira na vaše fizičke i psihološke mogućnosti).

To vam pomaže da kontaktirate i upoznate RASH grupe na vašem području kako bi oni mogli da jemče za vašu molbu upućenu radi učlanjenja.Ovo je veoma važno zbog toga što će ovo biti ljudi sa kojima ćete uglavnom blisko sarađivati u budućnosti.

Mi smo utemeljili ovaj ''kandidatski'' period kako bi sačuvali RASH od lažnjaka i ''lokalnih buntovnika''.Naši članovi moraju imati posvećenost,srčanost i biti u ovome dosta dugo,kako bi reputacija RASH-a ostala na snazi zahvaljujući svakome od nas.Mi smo jaki onoliko,kolliko je jaka naša povezanost u našem lancu,i kada ljudi odluče da postanu redskinsi van svih pogodnosti,ili samo na godinu ili dve,ili da regrutuju omladinu u njihovu političku partiju,to nas sve pravi da izgledamo kao manje legitimni predstavnici skinhed subkulture.Revolucionarni skinhed je naš način života i mi smo se posvetili tome.Neki ljudi veruju da je pogrešno sa naše strane što isključujemo ljude za koje mislimo da nisu iskreni,a na sve ovo mi odgovaramo da mi nismo dobrotvorna ustanova.Ako osetimo da RASH nije prava stvar za tebe,predlažemo ti da se priključiš jednoj od stotine levičarskih grupa,ili osnuješ svoju redskin organizaciju.

Posle 6 meseci ''kandidatskog'' perioda,bićete izglasani za pristup u organizaciju na sledećem USA/Kanadskom sastanku,ukoliko ne postoji nijedan veći prigovor na vas ili vaš rad.Ako postoje veći prigovori,onda se tu stvara diskusija i sve žalbe su raspoložive.Posle toga je potrebno da ¾ glasača glasa za vaš pristup.Ako ne budete prihvaćeni,možete ponoviti zahtev za novim pristupom u narednih 6 meseci.

Van USA i Kanade,savetujemo vam da kontaktirate najbližu RASH grupu u svom regionu i podnesete molbu za učlanjenje kako bi ste dobili informacije o samoj proceduri.Možete I da pišete NYC grupi i mi ćemo vam pomoći.

Napisano od strane Dan Sabater-a.
Simon_Bolivar
Simon_Bolivar

Broj poruka : 87
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crveni i Anarho Skinhedi Empty Re: Crveni i Anarho Skinhedi

Počalji  n4al 7/11/2008, 21:59

Evo preporuke za nekoliko antifašističkih i komunističkih bendova:

AK-47
Aus Rotten
Brigada Oi!
Camarada Kalashnikov
Commandantes
Istinto Antifascista
Proletarios Oi!
Sin Dios

Iako nije baš RASH, ko voli (khm) šlagere neka posluša Ernsta Buscha.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crveni i Anarho Skinhedi Empty Re: Crveni i Anarho Skinhedi

Počalji  Lukareli 7/11/2008, 23:00

n4al ::Evo preporuke za nekoliko antifašističkih i komunističkih bendova:

AK-47
Aus Rotten
Brigada Oi!
Camarada Kalashnikov
Commandantes
Istinto Antifascista
Proletarios Oi!
Sin Dios

Iako nije baš RASH, ko voli (khm) šlagere neka posluša Ernsta Buscha.


Ne volim Sin Dios jer izjednacavaju fasizam i "staljinizam". To su anarhisticke baljezgarije koje ne praktikuju cak ni trockisti. AK-47 iz Zagreba su anarhisti ali su ok.Antifa su 100 odsto.Brigada Oi, Camarada Kalashnikov i Commadantes su komunisticki bendovi. Za ostale nisam cuo ali cu ih prouciti.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Crveni i Anarho Skinhedi Empty Re: Crveni i Anarho Skinhedi

Počalji  n4al 10/11/2008, 12:44

Za većinu sam saznao preko nekog od lokalnih RASH udruženja, tj. sajtova. Rekao bih da je jedan od španskih u pitanju ali ne mogu da garantujem. U svakom slučaju, postoji sekcija vezana za bendove gde je moguće poslušati svaki od njih.

Kada je u pitanju akciono jedinstvo. Da li je bilo ideja za saradnju sa bendovima? To bi bio solidan mehanizam za okupljanje i mobilisanje mladih.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Crveni i Anarho Skinhedi Empty Re: Crveni i Anarho Skinhedi

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu