Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tito o titoizmu

3 posters

Ići dole

Tito o titoizmu Empty Tito o titoizmu

Počalji  Komsomol 19/12/2008, 17:56

Iz stenograma razgovora između Tita i Dedijera.

Tito: Titoizam kao poseban ideološki pravac ne postoji. To je najgluplja stvar. I ja to ne govorim iz skromnosti. Titoizam kao ideološki pravac ne postoji zbog toga što mi nismo donijeli ništa novog u nauci marksizma-lenjinizma. Pošto nema ničeg novog, nema ni pravca. Kad bi titoizam postao pravac,mi bi smo bili revizionisti, odrekli bi smo se marksizma. Titoizam kao nauka ne postoji.
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tito o titoizmu Empty Re: Tito o titoizmu

Počalji  Lukareli 20/12/2008, 21:26

Komsomol ::
Iz stenograma razgovora između Tita i Dedijera.

Tito: Titoizam kao poseban ideološki pravac ne postoji. To je najgluplja stvar. I ja to ne govorim iz skromnosti. Titoizam kao ideološki pravac ne postoji zbog toga što mi nismo donijeli ništa novog u nauci marksizma-lenjinizma. Pošto nema ničeg novog, nema ni pravca. Kad bi titoizam postao pravac,mi bi smo bili revizionisti, odrekli bi smo se marksizma. Titoizam kao nauka ne postoji.

Pored toga sto je u ovom citatu lako prepoznati koliko je Tito bio nepismen kada je u pitanju poznavanje marksizma-lenjinizma moram primetiti da su on i njegove pristalice na celu sa Kardeljem izvele reviziju marksizma-lenjinizma sa teorijom "samoupravljanja". Prema tome stvorili su novi pravac,stvorili su titoizam i odrekli su se marksizma-lenjinizma.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Tito o titoizmu Empty Re: Tito o titoizmu

Počalji  n4al 12/2/2009, 14:08

Ima li negde analiza ideje o "samoupravljanju"? Ja nažalost nisam bio u prilici do sada da se upoznam detaljnije ni sa idejom ni sa kritikom.
n4al
n4al

Broj poruka : 43
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tito o titoizmu Empty Re: Tito o titoizmu

Počalji  Lukareli 15/2/2009, 21:57

n4al ::Ima li negde analiza ideje o "samoupravljanju"? Ja nažalost nisam bio u prilici do sada da se upoznam detaljnije ni sa idejom ni sa kritikom.

Che je kritikovao samoupravljanje kao vid kapitalistickog trzista u kome postoji konkurencija medju firmama koja dovodi do otpustanja radnika i zatvaranja fabrika.Veoma kvalitetna kritika "samoupravljanja" potpuno na liniji m-l.Valjalo bi to negde naci.Mislim da Komsomol moze to da pronadje.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Tito o titoizmu Empty Re: Tito o titoizmu

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu