Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

4 posters

Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Koba 5/12/2008, 00:10

Postovani Drugovi,
Svim clanovima i simpatizerima Nove komunisticke partije Jugoslavije, puno srece u predstojecoj borbi koja nas ceka u 2009.godini! NKPJ ce kao i uvek biti glavni stozer svih istinskih i autenticnih marksista-lenjinista. Bicemo udarna pesnica borbene levice! NKPJ je partija koja ne pravi kompromise. Licno zelim puno srece JUGOSLOVENSKOM KOMUNISTICKOM FORUMU u daljem radu i ostvarenju ideje okupljanja svih istinskih komunista na jednom mestu!
DRUGARSKI POZDRAV!
VAS DRUG KOBA
Koba
Koba

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  drug Tih 5/12/2008, 00:44

VELIKI POZDRAV DRUGU KOBI, ZIVOJ LEGENDI JEDNOG DRUGOG FORUMA!

drug Tih
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Lukareli 5/12/2008, 00:47

Druze Kobo,drago nam je sto si sa nama i sto ces svojim prilozima dati svoj doprinos radu naseg foruma.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Gost 5/12/2008, 02:45

Iskreno se nadam da ce 2009. godina biti godina trijumfa socijalizma.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Zahvalnost

Počalji  Koba 5/12/2008, 11:35

Dragi moji drugovi,
Hvala Vam na podrsci koju ste mi pruzili dok sam diskutovao sa revizionistima i barabama na forumu koji pripada grupi koja sebe naziva Komunisti Srbije. Isto sam tako uveren da nisam uvredio ni jednog istinskog i postenog komunistu. Smetalo im je sto mnogo znam o njima i njihovoj proslosti. Kada sam jednom bio iskljucen sa foruma pa vracen obratio sam se poslednjim pismom predsedniku grupe KS, coveku po obrazovanju i profeionalnom zvanju DELEGAT IZ OBRENOVCA gospodinu Jankovicu, sa kojim naravno nisam zavrsio svoj obracun. Testiracu njegovu hrabost pri prvom nasem susretu. Na njihovom forumu vise necu ucestvovati jer sam dao rec! Svaki clan NKPJ-a mora nositi u sebi dostojanstvo. Na kraju krajeva, ovaj forum nam je idelan da polemisemo o aktuelnim temama i problematici u zemlji i u Svetu. Ovde bi se morali okupiti i mobilisati u jedinstven korpus snaga kao odgovor danasnjoj burzoaziji! Ovde moramo pokrenuti pitanja, i naci prave odgovore, da zauzmemo stav i krenemo borbu!
Uvek uz Vas, DO POBEDE!
Vas drug Koba
Koba
Koba

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Marx* 7/12/2008, 03:38

Druže Kobo ja sam uvek za borbu jer sam uvek bio u prvim borbenim redovima i kao omladinac i kao komunista i socijalista . Znači u 2009 godini nas očekuje odlučujuća borba za svrgavanje ovih reakcionara i imperijalista i zadavanje konačnog udarca za slobodu i bolje sutra . Ja sam uvek ZA i ne bežim kao pojedinci . Ja sam tu samo kažite i idemo u oslobađanje svega što podrazumeva realnost i normalan život , a pre svega slobodu , ravnopravnost i fabrike u ruke radnika samoupravljača . NAPRED U BORBU ZA SLOBODU , SOCIJALIZAM I RADNIČKO SAMOUPRAVLJANJE . Drugarski pozdrav .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Lukareli 10/12/2008, 23:39

Odlucivanje radnika o tome koliko ce se i sta proizvoditi u njihovom radnom kolektivu je vazna stavka buduceg komunistickog besklasnog drustva i mi komunisti -internacionalisti se za to i borimo. Odlucivanje radnika u fabrikama ce biti omoguceno stvaranjem besklasnog komunistickog drustva u kome ce prethodno odumreti drzava. Sa druge strane "radnicko samoupravljanje" koje je osmislio revizionista Kardelj kako bi se SFRJ u periodu posle 1948. godine distancirala od socijalistickog bloka na celu sa SSSR-om, je bilo stetno i sto je najvaznije bilo je "samoupravljanje" samo na papiru. Zbog tog negativnog eksperimenta iza koga je stajala drzavno-partijska revizionisticka birokratija SFRJ je dozivela da ima dva miliona nezaposlenih i jednu vrstu kapitalistickog trzista uvedenog na mala vrata.To je svojevremeno posle posete SFRJ kritikovao Ce Gevara. Upravljanje radnika u fabrikama ce se prvo ostvariti kroz drzavno socijalisticko planiranje i avangardu proletarijata komunisticku partiju a kada drzava i partija odumru u komunizmu naravno je da ce radnici u vremenu kada ce eksploatacija tudjeg rada i kapitalisticki svet biti daleka proslost u potpunosti rukovoditi svojim kolektivom na opstu korist. Tada nece biti ni novca ni plate a svako ce raditi prema svojim mogucnostima i dobijati prema svojim potrebama jer ce se proizvodnja razviti u toj meri da ce to biti moguce ostvariti ne ugrozavajuci egzistenciju drugih ljudi koji zive od svog rada.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Radničko samoupravljanje ....

Počalji  Marx* 9/2/2009, 08:44

Druže Lukareli potpuno se slažem sa tobom . Radničkog samoupravljanja će biti , samo neznam u kom obliku . Jer sada je situacija sasvim drugojačija od one koju smo imali . Ali nadam se da će uvođenjem socijalizma i marksizma da se dođe do faze kada će radnici sami odlučivati o sudbini fabrike , kada će imati jak radnički sindikat i kada će biti isključen novac kao platežno sredstvo . Tome teži i komunizam i socijalizam , o tome su govorili i Marks , i Engels i Lenjin . To je pravi idejni i razvojni komunizam i socijalizam .

Drugarski pozdrav .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Druze Koba

Počalji  Lune 12/5/2009, 12:18

Gde su te barabe kako zoves drugove komuniste..*druze Koba samo reci letecemo kao metci*...
Lune
Lune

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Druze Lukareli

Počalji  Lune 12/5/2009, 12:35

Radnici, nemaju carobni stapic da stvore fabriku, da udju u nju *i proivode koliko hoce*..., slozices se, da se fabrika negradi od oka, nego s obzirom na potrebe, sa osvrtom na sire trziste. Radnici moraju da budu motivisani za svoj rad ali i odgovorni za kvalitet istog. Znaci, icgrdjeni objekat...pre nego sto udju radnici, neko na konkurs, neko preko veze..xe,xe..zaticu proizvodni plan, kapacitet...itd.. I pored najbolje volje i zelje...nisu svi kvalifikovani ni sposobni sve da rade. Problem je na drzavi i drustvu..da regulise neke stvari, prethodna praksa se pokazala losom u nekim svojim delovima..polutani, lazna bolovanja, radna nesposobnost od oranja i fizikalisanja..itd.
Znaci mora da se desi neka *intervencija* i na selu, da postoje motivi i razlozi za bavljenjem poljoprivredom....ravnomeran potreban raspored radne snage u prostoru drzave. Takodje..*zatvaranje*..slobodnog naseljavanja na primer u Beograd. Usmeriti um i kapital u doradjivanje i razvijanjanje drugih mesta kako bi se zaustavila migracija i emigracija stanovnistva...a dobijali novi centri...
Lune
Lune

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Novac, ekvivalent vrednosti robe

Počalji  Lune 12/5/2009, 16:28

Tesko da ce izaci iz *snova*...i ako kapitalisti uveliko rade sa *elektronskim placanjem knjizenjem*..., to bi bio za radnika gubitak, cak nekontrolisan, jer radnik i onako osim sto radi, i finansira svog gazdu..radnik ne naplacuje *avansno* svoj prodat rad, a tek nestankom novca, bilo kapitalizam ili socijalizam, dolazi u poziciju *nemoguce misije*..neki otkaz, sukob. nema novca...a sta ima ?
Lune
Lune

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty U opstem metezu, kada je SKS,

Počalji  Lune 18/9/2009, 21:23

presao u SPS, a onda preveslao u statut Brtanskih Laburista, koji su izbrisali iz programa *drustveno vlasnistvo za proizvodnju*...radnici su se odrekli ideje socijalizma, tako da je svaka pomisao na samoupravljanje udaljena od radnika. Ali, treba uci u sindikate, sindikati su kljuc resavanja problema. Radnicka klasa, *istinski proletarijat ne postoji, ili je totalna manjina*..se okuplja oko odlucujucih organa, dok je to bio SKJ...helili su naravno ne iz visoke svesti nego interesa. Zapad je i napravio kalkulaciju..tako da radnik mora da radi, nemoze sve da primi, vrti se kod gazde, a on ispod jastuka drzi *akcije*...koje su rezultat njegovog rada a stvara se privid da je i on vlasnik. Treba delovati medju radnicima..treba neko ko ima neke ranije izvestaje Saveznog zavoda za statistiku da napravi uporednu tabelu. Pozeljan je zakon o obaveznom sindikalnom organizovanju...ili aktivnosti da radnici sami organizuju, kruzoke, debate i razradjuju svoja pitanja uz pomoc komunista, a sa stecenim znanjem odreaguju u sindikatu u firmi itd. A tesko da ce da ima vremena, psiholozi kapitalisti su izracunali minimalnu nadnicu, da ga nateraju da radi duze kako bi sustigao sargarepu, a po nekada i kobasicu. Odavno sam pisao o nuznom osmocasovnom radnom vremenu, koje zbog obima posla tera gazdu na dve, tri smene...a ne da jedan broj radnika zaposedne 2/3 od 24 sata, zaradi isto ili slicno, a viskom rada preotme osam sati drugoj smeni...sto je veca steta nego korist. Znaci, radnicka solidarnost je propala njihovom izbornom i svakom drugom voljom.
Lune
Lune

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF Empty Re: Pozdrav svim marksistima- lenjinistima na JKF

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu