Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nova talas prtiv NKPJ

+3
Simon_Bolivar
Lukareli
Komsomol
7 posters

Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Komsomol 21/1/2009, 22:57

Dnevni list "Press" u broju od 21. januara preneo je tendenciozan tekst pod naslovom "Komunisti zauzeli vladu". U duhu amatersko-senzacionalistickog pisanja na racun NKPJ izneto je niz zlonamernih neistina.

Autor teksta tvrdi kako NKPJ koristi godinama 300 kvadrata poslovnog prostora i kako je okupirala ceo treci sprat zgrade u Nemanjinoj 34. NKPJ zaista koristi prostorije u Nemanjinoj 34 ali je rec o 115 kvadrata prostora.

U tekstu se navodi-Dok se komunisti tu šire, mnogo državnih institucija nema odgovarajući prostor, što je nedopustivo.. Kancelarija za evropske integracije je inače sve do Nove godine bila smeštena samo na 5. spratu ove zgrade, gde se guralo njenih 40-ak službenika. A onda su dobili i četvrti i šesti sprat.

Nije NKPJ kriva sto Vlada stvara ogroman, neefikasan i birokratski drzavni aparat za koga nema ni prostora, a sto je najvaznije koji placaju gradjani iz svog dzepa dok Vlada ne zeli da isplati radnicima ono sto je sama obecala.

Da se ne radi o celom trecem spratu, vec ukupno tri odvojene prostorije jasno je svakome ko poseti sediste NKPJ. Na istom spratu nalaze se kancelarije za evropske integracije koje fakticki koriste 4 sprata i koji zele da izbacivanjem NKPJ iz njenih prostorija suvereno vladaju gotovo celom zgradom.

Jasno je iza svega stoji instrumentalizovana hajka na NKPJ kojom se nastoji da se NKPJ stavi u prakticnu ilegalu.
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Lukareli 22/1/2009, 00:37

Saopstenje SKOJ-a povodom ataka kapitalistickog rezima na prostorije NKPJ

Tomicu dalje ruke od komunista

Drugarice i drugovi,

Ne dozvolimo da burzoaski rezim gusi komunisticku ideju u Srbiji! U uslovima svetskog kolapsa kapitalistickog sistema, u trenutku kada radnicka Srbija dize glas protiv samovolje eksploatatora-poslodavaca i kapitalisticke vlade,u vremenu kada sve veci broj mladih ljudi pristupa komunistickom pokretu, rezim vodi prljavu kampanju lazi i prevare u kojoj zeli da oduzme prostorije Novoj komunistickoj partiji Jugoslavije(NKPJ) u kojima se Partija nalazi od 1991.godine i redovno placa njihov zakup. Burzoaska vlada koja je vlasnik prostorija u Nemanjinoj 34 gde na trecem spratu NKPJ ima tri kancelarije i salu,koristeci sebi naklonjene medije,kao sto je dnevni list Pres koji kontrolisu pojedine frakcije pro-imperijalisticke Demokratske stranke, zeli da izbaci komuniste na ulicu pri tome ne nudeci NKPJ alternativni smestaj. Razlog za izbacivanje NKPJ iz prostorija u kojima legalno boravi vec 18 godina je zelja rezima da otupi ostricu narodnog i radnickog pokreta Srbije koji sve cesce i sve glasnije protestuje protiv neoliberalne politike koju sprovodi vlada Srbije. Kapitalisticki rezim zna da NKPJ ponosno koraca u istoj koloni sa svima onima koji se bore protiv pro-imperijalisticke i neoglobalisticke politike koju sprovodi. Savez komunisticke omladine Jugoslavije(SKOJ) kao najborbeniji odred nase Partije najostrije protestvuje zbog ataka Tadicevog burzoaskog rezima na NKPJ i komunisticki pokret u Srbiji. Porucujemo srpskim burzujuma da se marskisti-lenjinisti Srbije nisu uplasili ni njihovih divljackih hordi koje su u kontrarevolucionarnom pucu 5.oktobra 2000. godine spalili prostorije NKPJ pa se tako ni sada ne plasimo pretnji burzoaskog rezima olicenog u Milanu Tomicu,direktoru Direkcije za imovinu koji bestidno laze da NKPJ ne placa zakup prostorija i halucinira kada prica o aktivnostima koje se sprovode u sedistu Partije. Mi,clanovi SKOJ-a porucujemo da cemo isto kako smo u vreme kontrarevolucionarnog puca cuvali nase prostorije od reakcionarnih bandi isto tako i sada svojim telima stiti nase prostorije od bilo kakvog ataka. SKOJ ce obavestiti bratske komunisticke organizacije u svetu o makartistickim atacima na nasu Partiju.Takodje, organizovacemo i sve druge akcije u cilju zastite imovine nase Partije. Pozivamo sve progresivne organizacije i ljude u Srbiji da podrze nasu borbu i pomognu da NKPJ sacuva svoje prostorije!

Burzuji dalje ruke od prostorija NKPJ!
Zivela NKPJ!
Ziveo SKOJ!
Ziveo marksizam-lenjinizam!
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Simon_Bolivar 25/1/2009, 20:28

Strasno sta se desava i na sta je vlada sve spremna kako bi se obracunala sa komunistima.Njima ocigledno ne odgovara da postoji partija poput NKPJ-a,a po vec oprobanom receptu rade na tome da se u samoj vladajucoj koalciji podele na "levicu",centar i desnicu.Istinki levicari moraju snazno da se odupru ovakvoj vrsti represije na sve moguce nacine.
Simon_Bolivar
Simon_Bolivar

Broj poruka : 87
Datum upisa : 14.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Ivana 26/1/2009, 13:23

Sve sto mogu da kazem na ovu temu je toliko o ''demokratiji'', slobodi delovanja, slobodi misljenja.
Mi smo trenutno jedno jednostrano, zatvoreno i sputano drustvo koje ne sme i ne moze da izrazi svoje negodovanje i neslaganje, narocito kada ne poseduje finansijska sredstva za finansiranje tog poduhvata.
I ono malo prostora za delovanje i funkcionisanje, ukoliko ne poseduje u sebi rec Evropa, Eu i demokratija, biva unisteno na najsuroviji nacin, upravo kroz uzajamno delovanje potplacenih medija, tj. novina, televizije i radija.
Stvara se jednolicno drustvo.
Nadam se da NKPJ nece imati problema sa tom minimalnom velicinom prostora koju svako nazovi ''NVO'' (od strane svih mogucih interesnih grupa finansirano) udruznje poseduje!

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Koba 28/1/2009, 02:01

Jos jedan dokaz koliko je NKPJ trn u oku vladajucoj burzoaziji! Aktuelna vlast pokusava na sve nacine da onemoguci jedinoj marksisticko-lenjinistickoj organizaciji u Srbiji rad i njeno delovanje. Medjutim grdno su se prevarili!!! Nece ni ovim pritiscima pokolebati clanstvo NKPJ da nastavi borbu za oslobodjenje radnicke klase, borbu za socijalnu pravdu. Stacemo petoj koloni koja je trenutno na vlastu u kraj! Ovaj poslednji atak vlasti na NKPJ samo nam daje jos vise snage da istrajemo!

NKPJ ZAUVEK! DO POBEDE!
Koba
Koba

Broj poruka : 29
Datum upisa : 28.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Komunisti se nikad ne predaju

Počalji  Marx* 9/2/2009, 04:33

Drugovi i drugarice ova vest me je duboko potresla i razočarala . U potpunosti se slažem sa Vama , podržavam Vas i uz Vas sam , ja sam uvek za borbu i uvek za . Jer ova mešana koalicija drugačije ne može da vlada nego da se obrušava na one koji im smetaju .

Sve što su izjavili su obične laži i klevete , nemaju ni trunke ljudskog u sebi . Ta organizacija za evro integracije je samo trošenje budžeta Srbije u gluposti , jer ništa do sada nisu uradili , a samo zauzimaju prostorije i množe se ko miševi . Imaju tri sprata , a i to im nije dosta pa hoće još .

I pored ovolike krize koja u Srbiji traje od 2000 godine oni povećavaju broj ljudi u državnoj administraciji , a stalno govore o smanjenju budžeta i radne snage . Pa kad tako hoće onda treba da smanje broj zaposlenih u ministarstvima , pa i broj ministarstva ili da svi iz vlade daju ostavke i da spasu Srbiju od dalje propasti . No oni to niti gledaju niti se na to obaziru , baš njih briga što narod gladuje , važno da je njima dobro . Oni su se obezbedili .

Ja neznam dokle se stiglo sa pregovorima o Bloku Komunista , ali poručujem ostalim kom partijama da je i njihova situacija ista , da nemaju veliki prostor za manevrisanje i delovanje i bolje bi bilo da se postigne dogovor oko Bloka Komunista nego da im se dešava isto kao i NKPJ . Jer komunisti , pravi levičari i marksisti - lenjinisti treba da su zajedno u svakoj situaciji , i u dobru i u zlu , i da se međusobno pomažu , a ne odmažu .

I na kraju želim da Vam poručim da sam tu i da sam spreman za sve nedaće i borbu . Ako Vam trebam slobodno me pozovite da zajedno branimo ono što je naše . Ja se nišega ne plašim i ništa me ne može poremetiti .

Drugarski pozdrav .
Marx*
Marx*

Broj poruka : 58
Godina : 63
ËîęŕöčĽŕ : Prokuplje SFRJ
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Lune 21/9/2009, 15:16

Na danasnji dan 1846...
rodjen je srpski politicar i pisac Svetozar Markovic. Njegove ideje su imale veliki uticaj na razvoj socijalisticke ideologije i politike u Srbiji i na Balkanu.
Lune
Lune

Broj poruka : 158
Datum upisa : 12.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nova talas prtiv NKPJ Empty Re: Nova talas prtiv NKPJ

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu