Jugoslovenski komunistički forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kratko pitanje

5 posters

Ići dole

Kratko pitanje Empty Kratko pitanje

Počalji  Ivana 23/10/2008, 17:59

Kako mislite da bilo sta uradite na tom planu ( sve ovo sto se nalazi na forumu ), kada skoro niko ovde, u ovom gradu Beogradu, i jos vise drzavi, nije cuo za vas?

Upuceno clanovima NKPJ

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Odgovor

Počalji  Admin 23/10/2008, 18:10

Postovana,

NKPJ postoji od stvaranje visestranacnog sistema. Za to vreme NKPJ se susretala sa mnogobrojnim problemima bilo objektivne ili subjetivne prirode. Ranije, pre promena 2000. godine, kada je odnos vlasti prema NKPJ bio liberalniji bilo je znatno sirih mogucnosti za delovanje NKPJ i vece pojavljivanje u medijima.

Od 2000. godine, to je 8 godina NKPJ i SKOJ se nalaze u posebno teskoj situaciji. Otezane su mogucnosti za izlazak na izbore, posebno za manje i siromasne partije.

Ipak NKPJ i SKOJ su imale zapazenu aktivnost u ovoj godini i vise javljin pojavljivanja, kao u ucesce na lokalnim izborima, tako da se ne moze govoriti o tome da su NKPJ i SKOJ ne vidljivi.

SKOJ je prepoznatljiv izmedju ostalog po grafitima koji se mogu videti po Beogradu i Zemunu. Anti NATO akcija koja je bila u aprili ove godine okupila je komunisticki omladinu Evrope u Beogradu i izazvala medijsku paznju.

Posebno su aktivne i samim tim vidljivije organizacije NKPJ i SKOJa u Beogradu, Novom Sadu, Nisu, Velikom Gradistu, Pozarevcu, Kragujevcu, Vranju...

Svavako da nam cinjenica da je na vlasti burzoaski rezim ciju okosnicu cine dve partije koje sebe nazivaju levicom ne ide uprilog i da to posebno utice na potrebu za aktivnijim delovanjem NKPJ i SKOJa i nalazenjem mogucnosti za akcijama koje ce biti znatno priecenije.

U tu svrhu koriste se prakticne stvaripoput grafita, nalepnica, letaka, sajta i sl. I u tu svrhu su sve angazvaniji aktivisti NKPJ i SKOJa.

Samo se borbom postizu rezultati, samo se borbom moze doci do pobede.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 71
Datum upisa : 07.09.2008

https://jugokom-forum.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty kratko pitanje

Počalji  Ivana 24/10/2008, 15:52

''U tu svrhu koriste se prakticne stvaripoput grafita, nalepnica, letaka, sajta i sl. I u tu svrhu su sve angazvaniji aktivisti NKPJ i SKOJa.''

Gde su ti grafiti, nalepnice i ostalo...? Ja to ne vidim...Niti znam nekog ko je to video. Videla sam samo pre par meseci da su nesto malo govorili o vama na nekoj televiziji i to o anti-nato mitingu koliko se secam i to je to....
Mislim da vama, tj NKPJ treba, a bicu slobodna da se izjasnim povodom toga, da se lepo i uz dogovor ujedinite sa svim partijama koje imaju PRIBLIZNU ideologiju, i da ZAJEDNO nastupate, a ne kao sto vidim ovde na forumu da se samo prepirete i trazite razlike izmedju vas. Nakon ostvarenja ciljeva, mozete fino da se raskantate i nastavite svako svojim putem...

Mnogo pozdrava dragi drugovi komunisti od
Ivane, Jasne, Dejana, Sonje, Sinise, Dragana, Nebojse, Nade, Nikole, Nevene, Milosa, Rade i ostalih.......

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Grafiti

Počalji  Komsomol 24/10/2008, 16:39

Grafiti SKOJ-a u Beogradu

Kratko pitanje Grafit14

Ako se prosetate Beogradom i Zemuom mozete videti blizu 50 grafita NKPJ i SKOJ-a. Ja znam za 5 u Knez Mihailovoj.

Nalepnice ja koji sam samopovremeno u Beogradu izbrojim 40 od Sajma do Slavije. Vise setnje.

Od drugih mi ne videsmo ni toliko, ali da ne sitnicarimo sada Very Happy

Svakako da jedan broj nalepnica i grafita nestane za jedan dan "zahvaljujuci" azurnost gradskih vlasti i gradskoj cistoci o cemu smo u jednom od proslih brojeva "Glasnika SKOJa"pisali.

Sto se tice ujedinjenja i jedinstva mi smo vise stotina puta istakli nas stav, akciono jedistvo UVEK, ujedinjenje NE. Postji hiljadu i jedno zasto ne ujedinjenje. Mi smo podrzali prirodno ujedinjenje partija, grupa i pokreta koji su nastali izdvjanjem od JK.

Nas cilj nije da vodimo besplodne polemike i prepucavamo se oko toga. Trazimo AKCIONO JEDINSTVO KOMUNISTA sto je imperativ sadasnjeg trenutka. I pored orkestriranih napada na NKPJ, dubokog vredjanja i pljuvanja na NKPJ mi i dalje pruzamo ruku saradanje.

ZA AKCIONO JEDINSTVO KOMUNISTA! ZA POBEDU NAD SNAGAMA KAPITALIZMA I IMPERIJALIZMA!
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty akciono jedinstvo

Počalji  Ivana 24/10/2008, 17:27

A sta je to AKCIONO JEDINSTVO? i koja je razlika izmedju toga i ujedinjenja? ( kazem privremenog )
Zasto ne pruziti ruku zarad vaznijih ciljeva...

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Akciono jedinstvo-imperativ vremena!

Počalji  Komsomol 24/10/2008, 18:15

U nekim ranijim postovima sam vec odgovorio na ovo pitanje, ali izlozicu sustinu ponovo.

Akciono jedinstvo obuhvata nekoliko bitnih tacaka. Najbitnija je u ovom trenutku ZAJEDNICKI NASTUP NA IZBORIMA bilo parlementarnim ili lokalnim. U to ime mi smo vec nekoliko puta predlagali koaliciju BLOK KOMUNISTA koju su sadasnji celnici u prvi mah prihvatali, a zadim u podlednjem minutu odbijali to pravdajuci da nije trenutak da se ide na izbore. Sto je bila pozadina ovakvih poteza ostaje otvoreno pitanje.

Akciono jedinstvo obuhvata zajednicke akcije. Na primer za Prvi maj. Iako smo predstavnike svih organizacija koje cine danasnju partiju KS pozivali na ovakve manifestacije dolazio je jedan ili najvise tri predstavnika. Da ne spominjem druge manifestacije. Uzmimo na primer ANTI NATO miting u Beogradu. Iako su svi bili obavesteni NIKO OD STRANE SADASNJIH KS nije prisustvovao, a kamoli da je na bilo koji nacin pozdravio okupljanje na kome su ucestvovali mladi komunisti mnogih evropskih zemalja.

Postoji niz mogucnosti zajedickog delovanja i kretanja u pravcu zajednickog nastupa na izborima koje treba iskoristiti. Zato apelujemo na sve clanove KS da se prekine sa orkestriranom ANTI NKPJ I ANTI SKOJ kampanjom, sa svim nazadnim napadima i optuzbama vec da se krene u ozbilljnu akciju.

Primera radi, pohvalna je saradnja NKPJ i KS u Obrenovcu koja traje vec godinama. Ili na primer preuzimanje lokalnog programa OK NKPJ Velikog Gradista za potrebe OK KS Kule. Znaci da postoje zajednicki interesi i zajednicke inicijative i mogucnosti. Iskoristimo ih!

Smrt kapitalizmu-socijalizam narodu!
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Smrt kapitalizmu-socijalizam narodu!

Počalji  Ivana 24/10/2008, 21:09

I treba da iskoristite mogucnosti!
bounce
Pozdravljam svaki napor da ovaj svet shvati da resenja za bolji zivot nisu u kolonijalizaciji, imperijalizmu i neravnopravnosti ljudi vec u zajednickom funkcionisanju, stvaranju i solidarnosti, sa jednakim pravima za sve!

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Re: Kratko pitanje

Počalji  Lukareli 26/10/2008, 12:22

Ivana ::I treba da iskoristite mogucnosti!
bounce
Pozdravljam svaki napor da ovaj svet shvati da resenja za bolji zivot nisu u kolonijalizaciji, imperijalizmu i neravnopravnosti ljudi vec u zajednickom funkcionisanju, stvaranju i solidarnosti, sa jednakim pravima za sve!

Pa,Ivana blo bi lepo da nam se predstavis i kazes nesto vise o sebi.
Lukareli
Lukareli

Broj poruka : 86
ËîęŕöčĽŕ : Beograd,Jugoslavija
Datum upisa : 13.10.2008

http://www.skoj.org.yu

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Smrt kapitalizmu-socijalizam narodu!

Počalji  Ivana 26/10/2008, 23:39

Zovem se Jasna. Ivana je samo registrovana. Komunicirala sam ranije mejlom sa drugovima iz NKPJ, tako sam i dosla do ovog foruma, i u potpunosti podrzavam vase stavove! Iz tog razloga, vidimo se uskoro u Nemanjinoj, gde cete biti bogatiji za jos jednog clana, a nadam se da ce nas vremenom biti sve vise!!!

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Pitanje

Počalji  Komsomol 19/11/2008, 23:58

Drugarice i drugovi,

da li nekogovori koliko-toliko nemacki jezik da moze pomoci u prevodjenju jednog teksta koji je manji od jedne A4 strane?
Komsomol
Komsomol
Admin

Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty prevodjenje

Počalji  Ivana 20/11/2008, 11:43

Mozda ti mogu pomoci, posalji tekst na ivana22279@hotmail.com

Ivana

Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Re: Kratko pitanje

Počalji  Bulgarian Communist 8/7/2010, 18:52

Komsomol ::Grafiti SKOJ-a u Beogradu

Kratko pitanje Grafit14

Ako se prosetate Beogradom i Zemuom mozete videti blizu 50 grafita NKPJ i SKOJ-a. Ja znam za 5 u Knez Mihailovoj.

Nalepnice ja koji sam samopovremeno u Beogradu izbrojim 40 od Sajma do Slavije. Vise setnje.

Od drugih mi ne videsmo ni toliko, ali da ne sitnicarimo sada Very Happy

Svakako da jedan broj nalepnica i grafita nestane za jedan dan "zahvaljujuci" azurnost gradskih vlasti i gradskoj cistoci o cemu smo u jednom od proslih brojeva "Glasnika SKOJa"pisali.

Sto se tice ujedinjenja i jedinstva mi smo vise stotina puta istakli nas stav, akciono jedistvo UVEK, ujedinjenje NE. Postji hiljadu i jedno zasto ne ujedinjenje. Mi smo podrzali prirodno ujedinjenje partija, grupa i pokreta koji su nastali izdvjanjem od JK.

Nas cilj nije da vodimo besplodne polemike i prepucavamo se oko toga. Trazimo AKCIONO JEDINSTVO KOMUNISTA sto je imperativ sadasnjeg trenutka. I pored orkestriranih napada na NKPJ, dubokog vredjanja i pljuvanja na NKPJ mi i dalje pruzamo ruku saradanje.

ZA AKCIONO JEDINSTVO KOMUNISTA! ZA POBEDU NAD SNAGAMA KAPITALIZMA I IMPERIJALIZMA!

Great Comrade!
Kratko pitanje Soc_grafiti03
Bulgarian Communist
Bulgarian Communist

Broj poruka : 3
Godina : 30
ËîęŕöčĽŕ : Bulgaria
Datum upisa : 08.07.2010

http://www.septemvri23.com

Nazad na vrh Ići dole

Kratko pitanje Empty Re: Kratko pitanje

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu